X
X

Sıkça Sorulan Sorular 2

AnasayfaSıkça Sorulan Sorular 2
ARAÇLARINIZDA HGS BULUNUYOR MU? ÜCRET NASIL ÖDENİYOR?
 • Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde, Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde, Karayolları'na bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.
FİLONUZDA 4X4 ARAÇ BULUNUYOR MU?
Filomuzda 4x4 araç bulunmamakta. Filomuzda 4x2 araç grupları bulunmaktadır.
ÖDEMEYİ YAPACAK/ARACI KİRALAYACAK KİŞİNİN EHLİYETİ YOK İSE NE OLUR ?
 • Ehliyeti olmayan kişi araç kiralaması yapamaz. Aracı kiralayan kişinin ehliyeti olmalıdır ve ödemeyi kendisinin yapması gerekir. Eğer ehliyet yok ise kiralama yapamaz, ek sürücü ekleyerek araç kiralama hizmeti alamaz.
KAZA HALİNDE NE YAPMALIYIM?
 • Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek (polis raporu mutlaka alınmalıdır), 0850 888 80 15 no’lu CİTY CAR iletişim merkezini arayabilirsiniz. Sonrasında, polis tarafından tutulmuş kaza tespit tutanağının teminini e-devlet sistemi üzerinden sağlayabilirsiniz.
BİRDEN FAZLA ARAÇ KİRALAYABİLİR MİYİM?
 • Şu anda sadece bir araç kiralayabilirsiniz. Bu, başka bir rezervasyon yapamayacağınız anlamına gelmez. Farklı bir tarih için ayrı bir rezervasyon yapabilirsiniz.
ÖN ÖDEMELİ REZERVASYONUMUN İADESİ NE ZAMAN KREDİ KARTIMA YANSIR?
 • Ön ödemeli rezervasyonunuzu web sitemiz üzerinden iptal ettikten hemen sonra, iade koşullarına göre iade hak edişiniz var ise iadeniz otomatik olarak gerçekleşmektedir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabınıza 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır.
REZERVASYONUMU DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
 • wwvw.citycarsrental.com adresi üzerinden ödemeli bir rezervasyon yaptıysanız, değişlik yapılamayacağını üzülerek bildirmek ister, iptal ve iade işlemi için ise iptal koşullarının geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.
 • Acente kanalıyla yapılan rezervasyonlar için, rezervasyonun yapılmış olduğu acente ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
 • Rezervasyon Merkezimiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda Rezervasyon Merkezimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Araç uygunluğu var ise rezervasyonunuzda değişiklik yapabilirsiniz.
REZERVASYON YAPILIRKEN MARKA, MODEL VE YAKIT TÜRÜ GARANTİSİ NEDEN VERİLEMİYOR?
 • Rezervasyonlar araç grupları üzerinden oluşturulmaktadır bu nedenle marka, model, renk ve yakıt türü garantisi veremiyoruz. Müşteri garantisini istese dahi araç yıkamadan dönerken bile kaza yapabileceği ya da bakımı geleceği göz önünde bulundurularak marka, model, renk ve yakıt türü garantisi verilememektedir.
KİRALADIĞIM ARACI ALDIKTAN SONRA KİRA SÜRESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
 • Elbette, günlük kiralamalarınızın süresini uzatabilir ya da erken teslim yapabilirsiniz. Kira süremiz 24 saattir, bu sebeple aynı gün içinde araç teslim etmeniz durumunda 1 günlük ücret ile ücretlendirilirsiniz. Erken teslimatlarınızda fiyat tablosunda kullanılan gün sayısına karşılık gelen fiyat geçerli olur.  Ancak, ödemeli rezervasyonlarda, rezervasyon tutarının iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Aylık yapılan rezervasyonlar günlük kiralamaya çevrilmek istendiğinde günlük fiyat tablosuna göre hesaplanır. Aylık fiyat geçersizdir.
KAZA OLMASI DURUMUNDA ARACIN SERVİSTE GEÇİRDİĞİ GÜNLER İÇİN ÜCRET ALIYOR MUSUNUZ?
 • Hayır, almıyoruz. Fakat aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde, aracı kullanan kişi tüm hasardan sorumlu tutulur. Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır.(Yalnızca polis tarafından tarafından tutulmuş kaza tespit tutanağının teminini e-devlet sistemi üzerinden sağlayabilirsiniz) Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiralayan tarafından ödenir.
ŞAHSİ KREDİ KARTIM YOK, KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
ARACIN RENGİNİ SEÇEBİLİR MİYİM? ‘VEYA BENZERİ’ NE ANLAMA GELİYOR?
 • Rezervasyonlarımız grup bazlı olarak konfirme edilir ve gruplar içinde bulunan araçlar için marka, renk, model, yakıt tipi garantisi verilememektedir.
KİRALADIĞIM ARAÇTAN MEMNUN DEĞİLİM, DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
Kiraladığınız araçta teknik bir sorun var ise Tam Destek Hattımız ile mutlaka iletişime geçmenizi rica ederiz. Bunun dışında ofisimizle iletişime geçerek kiraladığınız araç grubunda uygunluk var ise araç değişimi yapabilirsiniz
ÜZERİNDE İSİM YAZMAYAN BİR KREDİ KARTI İLE KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
 • Kredi kartının üzerinde isim-soy isim ve kredi kartı numarası bilgisi yer almıyorsa o kredi kartı ile kesinlikle kiralama yapılamaz
KAZA OLMASI DURUMUNDA İKAME ARAÇ TEDARİK EDİLİYOR MU?
0850 888 80 15 no’lu CİTY CAR iletişim merkezini arayabilirsiniz.
REZERVASYON VE ARAÇ TESLİM ALMA ANINDA KAMPANYA KOŞULLARINI TAM OLARAK YERİNE GETİRMEZSEM DAHA SONRA İNDİRİM VE/VEYA PUAN KAZANIMINDAN FAYDALANABİLİR MİYİM?
 • Rezervasyon yapıldıktan ya da araç teslim alındıktan sonra kiralama içeriğinde değişiklik yapmak mümkün değildir. Teslim alınmış araç için indirim yapılamamakta ya da kampanya içeriğinde varsa daha sonradan puan kazanımı sağlanamamaktadır.
ARAÇ BAKIM UYARISI VERIYOR, BENİM Mİ BAKIMA GÖTÜRMEM GEREK?
0850 888 80 15 hattını arayıp tam destek hattına ulaşıp detaylı bilgi edinilebilirsiniz.
ARAÇ REZERVASYONUMU 24 SAATTEN DAHA AZ KULLANMAK ÜZERE ALDIYSAM NE KADAR ÜCRET ÖDERİM?
 • Minimum kiralama süresi 24 saat olduğundan, en az 1 günlük ücret alınır.
DEPOZİTO ÜCRETİM İADE EDİLECEK Mİ ?
WEB SITESI YA DA MOBIL UYGULAMA ILE ILGILI HERHANGI BIR SORUN ILE KARŞILAŞTIĞIMDA NE YAPMAM GEREKIR?
Bize Mesaj Gönderin linki üzerinden iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
ÖDEME KOŞULLARI
Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır.

Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda CİTY CAR Genel Kiralama Koşulları geçerlidir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama ve iade esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır
ONLINE ÖN ÖDEMELİ (HEMEN ÖDE) REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

City Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. City Car kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı City Car Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.
City Car Ön Ödemeli Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller City Car markasının sorumluluğunda değildir.

City Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı sunamazsa, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

City Car Ön Ödemeli Rezervasyon tutarı araç kira bedeli ve rezervasyon esnasında almış olduğunuz ek hizmetleri içerir. Kiralama başlangıcında ofisten alacağınız ek hizmetler ve olası ekstralar (HGS, yakıt, trafik cezası, tek yön, kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar vb) için şahsi kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ön ödemeli rezervasyonlar için kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.

 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • Ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapılan araç kiralama bedeli ve seçtiğiniz ek ürün ve güvence paketlerine ait toplam tutar rezervasyon aşamasında tahsil edilecektir.
 • Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günleri liste fiyatları üzerinden  tahsil edilir.
 • Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın rezervasyon iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı City Car tarafından iade edilecektir.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği süre 4 hafta ile 3 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %25i kesilerek geriye kalan tutar City Car tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği süre 3 hafta ile 2 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %50si kesilerek geriye kalan tutar City Car tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği süre 2 hafta ile 1 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %75i kesilerek geriye kalan tutar City Car tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın tesliminden 1 hafta önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi  yapılmayacaktır.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için City Car Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilmeyecek olup,yukarıdaki iade şartları geçerlidir.
 • Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını City Car ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için 1 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ehliyetlerin üzerindeki yazıların okunaklı ve ehliyetin yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Ehliyette T.C. Kimlik numarası yazmaması halinde T.C. Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu/ülkeye giriş damgasını kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.
ARAÇLARINIZI NASIL DEZENFEKTE EDIYORSUNUZ?
City Car olarak, sürecin başlangıcından itibaren Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere; virüsün yayılımı ile ilgili ulusal ve uluslararası otoritelerin yönergelerini hassasiyetle takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı en önemli görevimiz addederek sizlerin ve çalışanlarımızın güvenliği için üstümüze düşen her şeyi yapacağımızdan emin olmanızı arzu ediyoruz.
 

Bu süreçte, sizlerden gelen soruları ve yanıtlarını derledik. Bu sayfada cevabını bulamadığınız farklı bir sorunuz varsa 08:00 – 17:00 saatleri arasında 0850 888 80 15 numaralı İletişim Merkezimizden, WhatsApp hattımızdan ve Web Chat kanalımızdan, günün her saati İletişim formumuzdan, destek@citycarsrental.com e-posta adresimizden veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

DEPOZİTO TUTARI ALINMADIĞI DURUM VAR MI?
 • Yapılan rezervasyonlarda, depozito tutarı her rezervasyon için alınmaktadır. Bu tutar, araç segmentine göre değişiklik göstermektedir.
BİR BAŞKASI ADINA KİRALAMA YAPABİLİR MİYİM?
 • Bir başkası adına kiralama yapılmamaktadır.
ARACI EKSİK YAKITLA TESLİM ETSEM NE OLUYOR?
Araç eksik yakıtla teslim edildiğinde, yakıt bedeli + 10€ hizmet bedeli ödenir.
DETAYLI TEMIZLIK ÜCRETINI HANGI DURUMLARDA ALIYORSUNUZ?
 • Araç içi veya bagaja sıvı içecek döküldüğünde ( kahve, süt ve kola benzeri gibi ),
 • Patili dostlarımızla yolculuklarımızda,
 • Organik leke olduğu zaman – (süt, mama benzeri),
 • Tuzlu su, çamur gibi hava şartları sebebi ile oluşan lekeler,
 • Taban ve tavan dahil mazot ve yağ lekesi olduğunda,
 • Koltuğa yapışmış ve çıkmayan maddelerden dolayı (düğünlerden sonra sim),
 • Makyaj izleri,
 • Yoğun toz lekeleri (inşaat vb.),
 • Yoğun kokulu ve kokusu çıkmayan maddeler taşındığında (pastırma, sucuk),
 • Bebek koltuğu lekendiğinde,
 • Normal yıkama ile temizlenemeyen yiyecek atıkları,
Standart temizlik ile çıkarılamayan yukarıdaki durumlara benzer her türlü kir ve lekelerde araca detaylı temizlik uygulanır. 
ARAÇLARINIZDA KİLOMETRE SINIRI VAR MI?
 • Günlük araç kiralamalarında 250 kilometre kullanım hakkı vardır. Aylık araç kiralamalarda ise 5000 kilometre sınırlaması bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezimizden alabilirsiniz.
ARAÇ İADELERINDE NE KADAR SÜRELİK BİR OPSİYON UYGULANIYOR ?
 • Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.
Pandemi süresince temizlik işlemini nasıl sağlıyorsunuz?
Her kullanım sonrasında ve teslim etme esnasında tüm araçlarımız detaylı olarak dezenfekte edilmektedir.

Top